Finał LOTOS JUNIOR CUP 01.07.2017

W dniu 01.07.2017 uczestniczyliśmy na gościnnym boisku im. Kazimierza Deyny w Starogardzie Gdańskim w turnieju LOTOS JUNIOR CUP 2017, gdzie zaprezentowały się zespoły z czternastu ośrodków Piłkarskiej Przyszłości z Lotosem ( w tym raz pierwszy w pięcioletniej historii tych rozgrywek drużyna dziewcząt, drużyna "Kadry Lotosu Gdańsk", w której znalazły się dwie zawodniczki MKS Chojniczanka 1930 Chojnice: Wiktoria Żmuda-Trzebiatowska oraz Martyna Orłowska)

Nasi zawodnicy wylosowali grupę "B" zgodnie okrzykniętą przez większość trenerów "grupą śmierci" w skład której weszły się obok nas Reprezentacje : Starogardu Gdańskiego, Kartuz, Słupska i Gdańsk Ladies. Fazę grupową rozpoczęliśmy od zwycięstwa 2:1 z gospodarzami i późniejszymi brązowymi medalistami turnieju – ekipą ze Starogardu. Następnie po emocjonującym meczu pokonaliśmy Gdańsk Ladies 2:0. Następne dwa mecze grupowe zakończyły się minimalnymi porażkami po 0:1 z Kartuzami i Słupskiem. Ostatecznie po zajęciu 3 miejsca w grupie awansowaliśmy do ćwierćfinałów. Tam spotkaliśmy się z późniejszym zwycięzcą całego turnieju – ekipą z Ustki. Porażka 0-2 nie oddaje wyrównanego charakteru spotkania – mieliśmy swoje szanse – ale kontry kolegów z Ustki były zabójcze.

Ostatecznie zajęliśmy solidne ósme miejsce, pokazaliśmy się z dobrej strony, prezentując piękną walkę, wzajemny szacunek i rywalizację w duchu "Fair Play". Wszystko to głęboko wbiło się w pamięć wszystkich drużyn jak i licznie przybyłych kibiców MKS Chojniczanka, którzy w zorganizowanej grupie, klubowych koszulkach i z flagami w barwach Naszego Klubu, byli najbardziej głośną i zauważalną grupą - za co im serdecznie dziękujemy.
Było pięknie, było wesoło, wszyscy z uczestników otrzymali okolicznościowe podarunki. Oprawa organizacyjna począwszy od prezentacji drużyn, poprzez odśpiewanie hymnów, uroczyste losowanie grup po zakończenie stała na nieprawdopodobnym poziomie – zawodnicy mogli się poczuć jak na finale Ligi Mistrzów :)

Gratulujemy i życzymy powodzenia.

Powiązana galeria: